MAT spectrum

MAT - DOLBY digital surround EX

A   B   C   D   E   F   G   H   CH   I   J   K   L   M   N   O   P   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z   číslo  
DVD BR
zpět

8 Míle

8 Mile

USA-SRN   |   2002   |   111 minut   |   Hudební, Drama, Životopisný

Každá chvíle je další šancí.

8 Míle
DVD
nosič č.7
půjčovné 15 Kč
volný


Více o filmu:
ČSFDIMDB

Idol americké popscény Marshall Bruce Mathers III, známý pod jménem Eminem, vstupuje do filmu prostřednictvím typického žánrového příběhu, umožňujícího "přirozenou" exhibici každé hudební hvězdy, tedy příběhu o cestě ke slávě. Jednatřicetiletý bílý hip-hoper proslulý vypjatě agresivním image, zatím do filmu zasáhl jen okrajově svými písněmi (např. v titulech Konec světa, Training Day, Scary Movie), ale se svým hereckým debutem ve snímku 8 Mile naložil s nečekanou rozvahou. Svěřil se do rukou zkušeného Curtise Hansona, který dokázal přenést na plátno překvapivě mnoho ze zpěvákova charismatu a zároveň jej ukáznit, takže Eminem vytvořil přirozenou a intenzivní hereckou kreaci. Částečně autobiografický příběh uspokojí Eminemovy fanoušky, ale zároveň přiblíží širší divácké veřejnosti i "proletářské" kořeny hip-hopu a prostředí, z něhož dnes slavný rapper vzešel. Obstojí tak nejen jako oslava populární hvězdy, ale i jako "normální", dokonce kvalitní film (nominovaný např. na ocenění v rámci Evropských filmových cen). Eminemova kontroverznost umožnila producentům ignorovat řadu "korektních" klišé a do banální, byť "skutečné" historky o vzestupu chudého bílého chlapce ze společenského dna ke slávě vtěsnat značnou dávku realismu.

K autobiografickým momentům ve filmu patří prostředí detroitského slumu (chudinské předměstí dělí od vlastního města právě titulní ulice 8 Mile, tedy Osmimílová), kde Eminem vyrůstal, a kam se po rozchodu s dívkou neochotně vrací i hrdina filmu Jimmy Smith, aby hledal dočasné útočiště u své matky. (Postavu, připomínající neuspořádaným životem rapperovu skutečnou matku, ztvárnila se sebekritickým nadhledem Kim Basingerová.) Jimmy se zatvrzele snaží něčeho dosáhnout: dře v továrně, aby si vydělal peníze na demonahrávku, a pokouší se prosadit na lokální klubové scéně, přestože hip-hop je zde výhradně doménou černochů. Zúčastňuje se improvizovaných rapperských soubojů ("battle"), jež svou atmosférou nemají daleko k ringovým utkáním. Prostřednictvím svých vystoupení Jimmy ventiluje především negativní emoce: vedle výpadů proti protivníkům i zoufalou zlobu nad vlastním neutěšeným osudem, ale také touhu vyniknout a zviditelnit místo, odkud vyšel (8 Mile je však ještě "horší adresou" než samotný Detroit, podle jehož telefonní předvolby 313 pojmenovali svou partičku hrdinovi černí kamarádi). I když v líčení hrdinova soukromí občas zaznívají „falešné“ tóny (náboženská víra, láska k sestřičce), finále vyznívá nezvykle hořce: Jimmy se rozchází s milovanou, ale zrádnou dívkou a ve svém směřování ke slávě působí odhodlaně, ale osaměle a smutně.

Neznalé diváky varujeme před drsným slovníkem, zejména při improvizovaných vystoupení, která tvoří rozměrnou a ústrojnou část vyprávění (přičemž Eminemovy písně zazní ve filmu jen dvě).

Hrají: Eminem, Kim Basinger, Mekhi Phifer, Brittany Murphy, Evan Jones, Omar Benson Miller

Režie: Curtis Hanson

Zvuk: anglický 5.1, anglický DTS 5.1, český 5.1

Titulky: české titulky, řecké titulky, turecké titulky

Formát obrazu: 1:2,35


MAT aktualityREZERVACE VSTUPENEK
Rezervace vstupenek jsou možné pouze online přes internet, a to pouze pro držitele věrnostních slevových karet.
Telefonické rezervace
nejsou možné.
Online prodej zůstává beze změn. Děkujeme za pochopení.
Postup při online rezervaci najdete na této stránce vpravo.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
REZERVACE RESTAURACE
Zde ve sloupečku OBSAZENÉ TERMÍNY najdete nyní informace o datech, kdy má některá z našich restaurací zadáno pro uzavřenou společnost.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
PŮJČOVNA DVD A BD:
Přehled půjčovného ZDE

KOMEDIE ZA POLOVINU
Ve dnech 3. - 9. 4.
si můžete všechny komedie
na DVD či Blu-ray discích
půjčovat za poloviční cenu.
DVD starší tituly 20 Kč
Blu-ray starší tituly: 25 Kč

SLEVA SE NEVZTAHUJE
NA NOVINKOVÉ TITULY.
Zde je odkaz na kompletní nabídku zlevněných titulů v akci.

Dále jsme TRVALE ZLEVNILI prvních 2 000 DVD
na cenu 15 Kč, tedy filmy evidenčních čísel 1 - 2000.

Ve dnech 10. - 16. 4. budou
ve slevě historické a životopisné filmy.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
OTEVÍRACÍ DOBA

RESTAURACE (suterén)
po-pá 9.00 – 0.00
so-ne 14.00 – 0.00

KAVÁRNA A PŮJČOVNA DVD
po-pá 10.30 – 21.30
so-ne ZAVŘENO

POKLADNA KINA
po-pá 16.00 – 21.00
so-ne 14.00 – 21.00
Na odpolední dětská a zlevněná představení je pokladna otevřena
30 minut před začátkem.
bonusy
Newsletter